JestemGraczem.pl

Społeczność stworzona przez graczy dla graczy!

World of Warcraft przechodzi na Free to Play!

Nie da się zaprzeczyć, że mimo swoich lat dalej jest królem gier MMORPG i nikt bysię nie spodziewał, by gigant zdecydował się na zmianę sposobu płatności za granie tak szybko. Aż do teraz?

World of Warcraft: Free to play — przeróbka autorska!

Ostatnimi czasy powstaje duża ilość gier sieciowych, nie do końca RPG, ale jednak. W erze CS:GO, PUBG, Fortnite, Apex — gracze mają coraz mniej czasu dla WoW’a. Dodatkowo jej sposób dystrybucji, czyli Pay2Play nie robi dobrze na frekwencję graczy, a tym bardziej na zdobywanie nowych.

Ostatnie dodatki również nie zachwyciły mas graczy i nie spowodowały nowego BUM na MMO od Zamieci, jednakże producent kurczowo się trzyma abonamentu i gracze również są bardzo podzieleni, jeśli chodzi o dalszy sposób dystrybucji swojego ulubionego MMO.

Przeczytałem ostatnio artykuł i wyniki ankiety na jednym z popularnych portali tematycznych o grach MMO i wyniki tej ankiety wcale mnie nie zdziwiły. World of Warcraft wciąż jest lubianą grą i gracze są bardzo podzieleni jeśli chodzi o zmiany dotyczące sposobu płatności. 37% jest przeciwko F2P, 34% jest za, a 29% jest za (ale nie teraz), jednak co dalej?

Blizzard ostatnio jest popularny podobnie jak Bethesda — kolejne wpadki i negatywna ocena producenta gier. Zapowiedź Diablo Immortal, praktycznie zabicie e-sportowej sceny Heroes of the Storm (i oby nie samej gry), kolejne nietrafione dodatki do WoW’a, nagłe zwolnienia i nagłe zatrudnienia, zapowiedź braku WIELKICH GIER w 2019 roku i uznanie WoW: Classic jako “żadną dużą premierę”.

Patrząc po ostatnich problemach — nie jest wykluczone, że po premierze WoW: Classic lub dopiero po premierze Diablo Immortal, twórcy nie zdecydują się na przejście swojej flagowej gry na F2P, chociażby z powodu ocieplenia wizerunku firmy.

Jednak co Wy uważacie? WoW przejdzie w niedługim czasie na Free2Play jak wiele innych gier MMO?

Tak, tytuł to clickbait 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *