Nowy sprzęt to nowe możliwości

Po bardzo długim czasie i dzięki wsparciu mega osób – udało się zakupić nowy serwer pod projekty związane z serwerem Minecraft!


Jak dobrze wiemy, serwer zmagał się z technicznymi problemami spowodowanymi niewydajną maszyną. Serwer ma swoje lata na karku i był użytkowany za darmo w ramach innych projektów. Nastąpiła potrzeba zmiany na coś nowego i się to udało.

Główna zasługa tutaj jest dla naszych donatorów. Gdyby nie ich wsparcie, dalej byśmy walczyli ze starym serwerem, a tak mogliśmy pozwolić sobie na zakup nowej maszyny.

Od złożenia zamówienia na serwer do jego migracji minęły 24 godziny. Wiele godzin prac nad udokumentowaniem naszego środowiska przyniosły efekty i postawienie serwera, zabezpieczenie go i przygotowanie do pracy było szybkie, dzięki czemu nie zapomnieliśmy o niczym.

Cała operacja zakupu i przygotowania trwała dosłownie 2-3 godziny, przy czym serwerownia też jest świetna, bo dostarczenie gołego serwera do pracy zajęło dosłownie dwie minuty. Potem instalacja systemu operacyjnego trwała ok. godziny. Reszta to już konfiguracja systemu do pracy.

Pozostałe 20 godzin poświęciliśmy na testy nowego środowiska. Nie chcemy, by nasz trud został zaprzepaszczony przez głupie błędy, więc nim została wykonana migracja serwera – testy wydajnościowe, aplikacji, serwera Minecraft trwały.

Po tym czasie nastała godzina zero, wyłączyliśmy serwery bez informowania o tym. Trafiały do nas pytania dot. czemu serwer nie działa – staraliśmy się unikać tematu, by zrobić niespodziankę. Serwery Lobby, Budowniczych i Hardcore wraz z odpowiednim proxy, bazami danych itp. wstały za pierwszym podejściem. Otworzyliśmy szampana (a w naszym przypadku bardziej piwo). Migracja się udała, pacjent żyje.

Dla Was jedyną różnicą może być nieco lepsza wydajność, dla nas to całkiem nowe doznanie z wydajniejszą maszyną, lepszym łączem, ogólnie ciekawszym światem.

W imieniu zespołu administracyjnego, w ramach hołdu dla darczyńcy pozwoliliśmy mu nadać nazwę serwerowi, gdyż każda maszyna ma swoją nazwę. Poprzedni serwer nazywał się Lilith – fani Diablo pewnie skojarzą postać i dosłownie było to dla nas przekleństwem, gdyż serwer ten był serwisowany kilka miesięcy temu i jak widać – nie jest dużo lepiej. Darczyńca nazwał serwer: Rodzina.

Nazwa bardzo trafna, bo my – gracze, jesteśmy niemalże jak rodzina, wspieramy się i wkurzamy wzajemnie jak młodszy brat.

W te święta, życzę Wam i Waszym bliskim zdrowia, szczęścia i radości. Życzę Wam przejścia każdej gry, mniej noobów na serwerach i porządny antycheat, by oszuści zostali zbanowani na zawsze (może ustawa dot. odcinania ich od internetu?).

Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Administracja JestemGraczem.pl

Posted by Pan Otlet

Dodaj komentarz