JestemGraczem.pl

Społeczność stworzona przez graczy dla graczy!

Mixer – lepszy Twitch?

Nie ufam i nie ufałem Microsoftowi nigdy. Wolałem Beam.pro, czyli wcześniejszą wersję obecnego Mixera. Jednak dalej uważam, że to lepsza platforma. Czemu?


Ostatnio świat obiegła informacja, że popularny streamer, Ninja opuszcza Twitch (Justin.tv do 2014 roku) i przechodzi na platformę od Microsoftu. Moim zdaniem to dobrze, bo Twitch póki co nie miał konkurencji. Hitbox zjadł siebie sam (ktoś jeszcze tą platfromę pamięta?), a Mixer ma coś do zaoferowania i to coś naprawdę świetnego.

Mixer posiada dwie ogromne przewagi. FTL i interaktywność. FTL (dokładniej technologia Faster Than Light) to lepsza jakość streamingu, z mniejszym opóźnieniem. Interaktywny gaming to również fajna sprawa, szczególnie w horrorach, gracze mogą trollować, albo nawet grać zamiast streamera. To jest mega i sam planuję coś w tym temacie stworzyć.

Czy przejście Ninjy na Mixera to zły pomysł? Genialny moim zdaniem, bo Twitcha bardzo, albo to bardzo nie lubię, zaś Mixer ma świeże pomysły i jest nawet całkiem fajny. Minusem jest jedynie firma produkująca okna, ale to już temat na inny wpis.

Pomijam jego wielki sukces na tej platformie, ale liczę, że uda się zmotywować Twitch do bycia lepszą platformą, bo konkurencja zawsze jest dobra 🙂

Pamiętajcie również o grupie streamerskiej na Mixerze: https://mixer.com/team/polishstreamers

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *