JestemGraczem.pl

Społeczność stworzona przez graczy dla graczy!

e-Sport – czemu tak mało popularny w mediach?

Jak to w niedzielę mam okazję, nadrabiam newsy z poprzedniego tygodnia, więc mam w miarę świeże informacje o tym co się dzieje na świecie. Jedną z przeglądanych przeze mnie kategorii są newsy z gier oraz technologii i mnie intryguje taka polityka portali o grach.

Nikt z redaktorów popularnych portali o grach nie wspomniał, że odbywa się wielki turniej StarCraft, gdzie Koreańczycy zmagają się z resztą świata.

Zmagania możecie oglądać tutaj: https://www.twitch.tv/indystarcraft

O turnieju nie dowiedziałem się z kilkunastu portali o grach, a z portalu o technologii (pozdrawiam Benchmark), gdzie o grach to jedynie fragment informacji jakich bym tam szukał. Krótki i konkretny wpis dał mi informację o turnieju, resztę sobie doszukam.

Jednak zastanawiające jest, czemu duże portale o grach w ogóle nie wspominają o turniejach, zawodnikach, a informacje trzeba szukać na niskiej jakości portalach tylko o esporcie. Czy e-sport to taka nisza w naszym kraju, że nikt nie jest tym zainteresowany? To sarkazm, bo skoro mamy nawet kilka kanałów o grach w telewizji, gdzie jeden jest typowo nastawiony o e-sport to chyba jednak jakiś potencjał jest, prawda?

Szczególnie, że polak (Elazer) jest w finałach! Tragedia te portale o grach… Niech zmienią nazwę na bloga o grach, to wiadomo, że jakość jest tragiczna (pozdrawiam czytelnika, który wszedł na blog.jestemgraczem.pl 😀 ).

Dla mnie jedynym wytłumaczeniem jest fakt, że nad takimi portalami pracują osoby, które całkowicie się nie znają na grach, które są popularne w turniejach, ale nic nie robią w temacie promowania tej tematyki wśród czytelników. Pewnie nikt nie kupuje sponsorowanych artykułów, bo nie znam innego wytłumaczenia.

A Wy co sądzicie?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *